AKTUALNOŚCI

Bartosz Banachowski

Grand Kiev Ballet – Przeniesiony na inny termin.

Drodzy widzowie!

W związku z rosyjską agresją i stosownymi sankcjami, podjęliśmy decyzję o zastąpieniu zespołu baletowego rosyjskiego baletu klasycznego podczas lipcowej trasy koncertowej.

W tej chwili osiągnęliśmy porozumienie z Kijowskim zespołem baletowym-odpowiednim wysokim kunsztem i statusem, jest Grand Kiev Ballet, z udziałem znanych mistrzów baletu na świecie – primabaleriny Ekateriny Kuchar i solisty Aleksandra Stojanowa.

Trupa jest obecnie w trasie koncertowej we Francji i z przyjemnością przyjęła naszą propozycję przedstawienia spektaklu Jezioro Łabędzie w Polsce i Czechach podczas lipcowej trasy koncertowej. Zespół jest bardzo znany i szanowany w wielu krajach i jesteśmy przekonani, że nasz ceniony widz otrzyma najbardziej pozytywne i niezapomniane wrażenie Jeziora łabędzia w wykonaniu tego zespołu .

Wszystkie bilety zakupione wcześniej na rosyjski balet będą obowiązkowo ważne!

Część środków uzyskanych za sprzedane bilety zostanie przekazana na pomoc armii Ukrainy, która walczy z rosyjskimi faszystami.
Grand Kiev Ballet, rozpoczął swoją działalność koncertową w 2014 roku od trasy koncertowej po Francji, która nosiła tytuł „gwiazdy światowego Baletu” ponad 35 koncertów galowych w ciągu półtora miesiąca!. Po udanej ofercie na rynku baletowym pojawiło się wiele ofert koncertowych na całym świecie. Ameryka, Chiny, Hiszpania, Holandia, Polska, Norwegia, Belgia i wiele innych.
W repertuarze firmy prawie cały klasyczny repertuar „Jezioro łabędzie”,” Dziadek do orzechów”,” Don Kichot”,” Gisele”,”Królewna Śnieżka”…. Dekoracje i kostiumy są tworzone przez najlepszych rzemieślników z Kijowa z Opery Narodowej Ukrainy.
Dyrektor i solista-Grand Kiev Ballet, artysta ludowy Ukrainy Oleksandr Stojanow. Wraz z żoną Primą ballerina Katarzyną Kuchar nadal ze swoim zespołem podbijają światowy rynek sztuki baletowej.
Cała Kijowska trupa składa się z uznanych mistrzów baletu klasycznego o najwyższym poziomie światowej klasy umiejętności wykonawczych.
Ekaterina Kuchar i Alexander Stojanov są jedną z najbardziej znanych par baletu klasycznego. Ich duet jest zawsze perfekcyjny. Krucha jak statuetka Katarzyna i emocjonalny, latający po scenie Aleksander. Ich Para taneczna jest kochana za ryzykowne i łatwe wsparcie oraz prawdziwe emocje, które dają na scenie.
Ekaterina Kuchar-Prima ballerina Opery Narodowej Ukrainy, artystka ludowa Ukrainy, laureatka międzynarodowych konkursów. Jest zapraszana do tańca na najlepsze sceny baletowe na świecie. Ekaterina jest ballerina ze specjalnym pismem, stylem, który potrafi przekazać nie tylko tekst taneczny, ale także głębokie doświadczenia swojego bohatera za pomocą swojego ciała i dramatycznego talentu.
Aleksander Stojanów-Główny tancerz baletu Opery Narodowej Ukrainy, artysta ludowy Ukrainy, laureat międzynarodowych konkursów. Jest motorem współczesnego baletu, rozwija prawdziwą sztukę wysoką. Jego łatwy skok, technika i emocjonalność sprawiły, że stał się ulubieńcem wielu fanów sztuki baletowej.
O spektaklu:
„Jezioro łabędzie” to światowy balet, który od ponad 100 lat zachowuje swój prymat w sercach widzów. Jako symbol ten spektakl wielu ludzi kojarzy się ze sztuką baletową. Dziś „Jezioro łabędzie” jest ozdobą w repertuarze prawie wszystkich głównych teatrów na świecie.
Balet powstał na podstawie starożytnej Niemieckiej legendy opowiadającej o pięknej księżniczce Odette, którą czarownik Rothbart zamienił w łabędzia swoją klątwą. Jest to mistyczna historia opowiedziana pod motywami genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego i oparta na kontrastach walki światła i ciemności, Odette z Odylia. Gdzie dobro triumfuje nad złem.
Czas trwania prezentacji: 2 godziny, w dwóch aktach i 1 przerwa.

Skip to content