AKTUALNOŚCI

22/05/2018
Bartosz Banachowski

POLSKA vs KANADA – 3:2!

Po wielu latach reprezentacja Polski powróciła do Okrąglaka i z meczu z Kanadą wyszła zwycięsko. Pełna hala kibiców, niesamowita atmosfera, wszędzie powiewające biało – czerwone flagi oraz głośny doping opolskiej publiczności zagrzewał kadrę Polski do walki.

Obie ekipy podeszły do tego spotkania bardzo poważnie, jednak początek meczu należał do podopiecznych trenera Stephane Antigi. Kanadyjczycy lepiej weszli w mecz, zaś nasi kadrowicze popełniając w 1 secie 12 błędów, przegrali go do 22.

W drugiej odsłonie trener reprezentacji Polski Vital Heynen nadal nie zmieniał składu z pierwszego seta wierząc, że w tym ustawieniu Kurek, Lemański, Łomacz, Bednorz, Nowakowski, Kwolek i jako libero Michał Żurek, drużyna miała się przełamać, grać zdecydowaniej, zdobywać więcej punktów i popełniać mniej błędów. Stało się jednak inaczej i kolejną odsłonę spotkania ponownie wygrali goście z Kanady, tym razem na przewagi.

W trzecim secie nastąpiły zmiany w składzie biało – czerwonych. Na boisku pojawili się mistrzowie świata: Kubiak, Zatorski, P. Nowakowski, Drzyzga i Konarski i gra naszej reprezentacji nagle się odmieniła.

Trzeciego i czwartego seta wygrali zdecydowanie 25:17 i 25:18 doprowadzając tym samym do tie-breaka. W ostatniej rozstrzygającej tego dnia rozgrywce, nasi siatkarze nie pozostawili złudzeń rywalom i wygrali pewnie 15:9, potwierdzając tym samym odwieczne hasło „jeżeli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3”.

Kibice którzy zasiedli tego dnia na trybunach z pewnością nie żałowali tego, gdyż emocji nie brakowało, a atmosfera była bardzo gorąca. Był to sprawdzian generalny przed Ligą Narodów, która startuje w najbliższy piątek, a nasza reprezentacja „napisała” go bardzo dobrze.

Polska – Kanada 3:2 (22:25, 27:29, 25:1725:1815:9)

Polska: Łomacz, Bednorz, Lemański, Kurek, Kwolek, J. Nowakowski, Żurek (libero) – Janusz, Kaczmarek, Drzyzga, Kochanowski, Konarski, P. Nowakowski, Szalpuk, Kubiak,Muzaj, Komenda, Zatorski (libero).

Trener Vital Heynen.

Kanada: Sanders, Maar, Vigrass, Gunter, Marshall, Vandoorn, Bann (libero) – Szwarc, Van Berkel, Walsh, Duquette, De Rocco. Trener Stephane Antiga.

 

źródło: https://sportoweopole.pl/siatkarskie-emocje-w-opolu-polacy-wygrali-z-kanada-32/

Skip to content