AKTUALNOŚCI

05/01/2022
Bartosz Banachowski

Goście z Gruzji, zatańczą i zaśpiewają w Opolu – Nowy termin koncertu!

Drodzy Widzowie,

Niestety restrykcje dotyczące organizacji koncertów z powodu pandemii covid-19 w naszym kraju nadal obowiązują. Od połowy marca 2020 r. artyści na całym świecie zmagają się z pandemią Covid-19 – odwołanymi koncertami, trasami koncertowymi . Od pierwszego lipca weszły w Polsce w życie nowe restrykcje. Robiliśmy wszystko co możliwe, żeby ta trasa odbyła się w tym roku, ale niestety jesteśmy zmuszeni przełożyć  koncert Ansamblu Gruzji Rustavi na 6 marca następnego roku.  Daje to nam wszystkim, a szczególnie naszym fanom i nabywcom biletów znacznie większe bezpieczeństwo, podkreślając jednocześnie wiarygodność naszych działań.

Każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje swoją ważność w nowym terminie.

Pragniemy się z Państwem podzielić również pozytywną informacją. Ansambl Rustavi zaprezentuje w marcu 2022 r. dla Państwa swój najnowszy program stworzony w tym roku, na który z pewnością jest warto poczekać. Ponadto ten, kto zachowa bilet u siebie, nie zwróci go, otrzyma miłą niespodziankę na koncercie.

Po raz pierwszy w Polsce z dużą trasą koncertową wystąpi światowej sławy

Państwowy akademicki ansambl pieśni i tańca ludowego Gruzji  «Rustavi»

Od ponad 50 lat zespół «Rustavi» prezentuje publiczności gruzińskie pieśni  i tańce w różnych krajach świata. Zespół charakteryzuje się bogatym repertuarem, kwintesencją, polifonią i cechami wykonawczymi.

W listopadzie 2021 roku Narodowy akademicki ansambl Gruzji  «Rustavi» zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce w Polsce i jak zawsze zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią. Wszystko odbędzie się pod akompaniament  pięknej gruzińskiej muzyki  i śpiewu unikalnego  chóru na żywo.

Energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, elementy prawdziwego pojedynku na szablach, akrobacje, oraz czułość i łagodność pięknych kobiet, jakby płynących po scenie w fantastycznie kolorowych kostiumach. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu, miasta. To są emocje dla całej rodziny: od dzieci do seniorów.

Tańcom Rustavi towarzyszą pieśni ludowe i instrumenty z różnych prowincji Gruzji co tworzy harmonijny spektakl, tym samym dodatkowo wzmacniając cechy regionalne, co odróżnia «Rustavi» od innych zespołów. Piosenkarze, tancerze i instrumentaliści ludowi «Rustavi» umiejętnie łączą się w harmonii podczas swojego programu koncertowego, malując bogaty gobelin Kultury Ludowej Gruzji.

Od momentu powstania zespół «Rustavi» dał około 8000 koncertów w ponad 80 krajach. Wśród nich były wiodące sale koncertowe i operowe na świecie.

„Monaco”, Monako, 13.08.1979 „Zespół Rustavi z Gruzji wystąpił przy pełnym teatrze „Les Etoiles”, a wśród publiczności był sam książę Rainier III oraz Jean Louis Medecin, Prezydent Miasta Monako…. Pragniemy podziękować temu znakomitemu Zespołowi, który oczarował publiczność swym mistrzowskim koncertem…”

„New York Times”, 7.04.1990 „Jeśli nigdy nie słyszeliście wspaniałych polifonicznych dźwięków w wykonaniu gruzińskich chórów, 10-osobowy zespół oferuje całą ich paletę… Dostaliśmy to, czego potrzebowaliśmy… Reakcja publiczności była wręcz nad ekspresyjna.”

„Gazeta Wyborcza”, Poznań, 24.02.2003 „Głos, który wypełnia serce i duszę i penetruje ciało i kości. Tak najlepiej opisać sposób, w jaki wczoraj w Poznaniu odebraliśmy tradycyjną muzykę z Gruzji wyśpiewaną przez Zespół Rustavi… Nie było zaskoczeniem, iż po pierwszym utworze nastąpiła wręcz burza oklasków”.

W 1990 roku zespół «Rustavi» został uczestnikiem ceremonii wręczenia amerykańskich Oscarów. Podczas ceremonii wręczenia nagród gruzińskie tańce i piosenki w wykonaniu zespołu wywołały lawinę oklasków.

W 2005 roku na swoje 60-lecie, które odbyło się w japońskim mieście Nagoya, UNESCO do zorganizowania koncertu zaprosił tylko zespół «Rustavi”.

Założyciel  zespołu – Anzor Erkomaishvili był przedstawicielem siódmej generacji muzycznej dynastii Erkomaishvili – nazwiska z 300-letnią historią  w kulturze Gruzji. 

Od 2016 r. dyrektorem zespołu «Rustavi» jest Amiran Toidze, młody utalentowany lider, który wyróżnia się umiejętnościami zarządzania i innowacyjnymi podejściami, które spełniają wysokie współczesne wymagania.

Głównym choreografem «Rustavi» jest Pridon Sulaberidze , który  podpisuje się pod gustownie dobraną i oryginalną aranżacją tańców ludowych. Dzięki Pridonowi Sulaberidze «Rustavi» opanował bogate i różnorodne dziedzictwo Tańca Ludowego z całej Gruzji i zyskał najlepsze cechy zespołu akademickiego.

Zapraszamy serdecznie.

Bilety można kupić:

https://www.ebilet.pl/klasyka/balettaniec/rustavi/ https://www.eventim.pl/artist/rustavi/

Skip to content