AKTUALNOŚCI

29/05/2023
HWSadmin

Festiwal Offpole

OFFPOLE, czyli muzyczne święto dla sympatyków bardziej wyrafinowanej muzyki i oryginalnego brzmienia. W tym roku na scenie usłyszymy rock, jazz, hip-hop, a na finał utwory skompilowane z najwyższym kunsztem didżejskim zaprezentują DJ Eprom i Mr Krime.

BILETY DOSTĘPNE NA:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/offpole

DZIEŃ I:

– TRIBUTE TO ANDRZEJ NOWAK (ZŁE PSY, MAREK PIEKARCZYK AKUSTYCZNIE)
– SET HIP-HOP (ABRADAB, RAHIM, KLESZCZ)

Pierwszy dzień OFFPOLA poświęcony jest twórczości pochodzącego z Opola Andrzeja Nowaka, który na stałe zaistniał w kanonie polskiej muzyki. Andrzej Nowak polski gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, był jednym z założycieli zespołu TSA, był też liderem i założycielem grupy rockowej Złe Psy, którą traktował jak własne dziecko. Twórca współpracował z też Tadeuszem Nalepą, a kompozycje, które wspólnie napisał z Martyną Jakubowicz, weszły w skład nagranego w latach osiemdziesiątych albumu I Ching.

W koncercie wystąpią zespół Złe Psy oraz Marek Piekarczyk, który wykona utwory TSA w wersji akustycznej.

Pierwszy dzień festiwalowy zakończymy mocnym uderzeniem dobrego hip-hopu w wykonaniu takich artystów jak: Abradab, Kleszcz i Rahim. Dobór artystów nie jest przypadkowy. Abradab współpracował z Andrzejem Nowakiem, a każdy, kto śledził rozwój naszego rynku muzycznego, miał już okazje zetknąć się z tymi artystami i ich twórczością.

DZIEŃ II:

– SCENA OTWARTA NA JAZZ (DIZZY BOYZ BRASS BAND feat. MARTA ZALEWSKA, PIOTR WYLEŻOŁ FLYING FISH, PATRYCJA ZARYCHTA, ZIEMIA)
– SET DJ EXTRA (DJ EPROM , MR KRIME)

W drugi dzień OFFPOLA scena otwiera się na jazz. Po raz pierwszy w Opolu muzyka jazzowa zagości w takiej dawce, a zaproszeni wykonawcy zaprezentują jej różne kolory.

Piotr Wyleżoł, jeden z najznakomitszych pianistów jazzowych, wystąpi z projektem specjalnie przygotowanym na ten festiwal – Flying Fisz, czyli jak mówi dużą dawką progresywnego grania z elementami jazz fusion. Wokalistka Patrycja Zarychta po raz pierwszy wykona utwory, które pojawią się na jej nowej płycie, premierowo podczas festiwalu wystąpią też laureaci Jazz Juniors 2022 – zespół Ziemia, najmłodsze pokolenie grające ten gatunek muzyczny. Dizzy Boys Brass Band z gościnnym udziałem Marty Zalewskiej – to z kolei niespodzianka przygotowana specjalnie na drugi dzień OFFPOLA. A na finał usłyszymy wyjątkowy set DJ. Wystąpią mistrzowie mixtape’ów DJ EPROM i MR KRIME.

Skip to content